Soru veya önerileriniz için lütfen bizi arayın
0 800 261 10 20

Araştırma

Research
 • Emjoi MICRO Pedi, Amerikan Podiatrik Tıp Derneği‘nin(APMA) onayını almıştır.

  1912’de kurulan ve merkezi Bethesda, Maryland’da olan Amerikan Podiatrik Tıp Derneği (APMA) ayak ve ayak bileği sağlık bilgileri için önde gelen bir kaynaktır. şu anda, kuruluş ABD'de yaklaşık 15.000 podiyatrist hekimi temsil etmektedir. Yaklaşık 60 profesyonelden oluşan APMA kadrosu ayak ve ayak bileği sağlığı, üyelere hizmet ve profesyonel mükemmelliği desteklemeye adanmıştır. Geleceğe yönelik olarak, APMA halk eğitimi ve yasama savunuculuğu yoluyla ayak ve ayak bileği sağlığı konusunda ülke çapında bilinci arttırarak Podiatrik tıbbın gelişim ve istikrarını desteklemeye devam edecektir.

  Amerikan Podiatrik Tıp Derneği (APMA) ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi için, derneğin internet adresini ziyaret ediniz: http://www.apma.org


 • 2011 yılının Ekim ayında, Soft Lines International Ltd. (Emjoi MICRO Pedi sahipleri) ayaklar üzerindeki sert derinin aşırı büyümesi olarak da bilinen hafif ve orta şiddette acı plantar keratoderma sorunu olan sekiz katılımcının (35 ve 75 yaşları arasında altı erkek ve iki kadın) yer aldığı bir klinik inceleme başlatmıştır. Her katılımcı, dört hafta boyunca her gün kendi evinde Micro Pedi cihazını kullanmış ve iki hafta sonra ve genel olarak dört hafta sonra değerlendirilmiştir.

  İki hafta sonra, ortalama iyileşme seviyesi 3,4’tür (%51 ila %75 iyileşme) ve bir aylık takip aşamasında, sekiz katılımcıdan yedisinde iyileşme oranı 4’tür (%75 ile %100 iyileşme), bir katılımcı ise 2 (%26-%50 iyileşme) göstermiştir. İncelemede bu hastanın pil arızası nedeniyle cihazı manüel kullandığı anlaşılmıştır. Ayrıca, inceleme sırasında hiçbir yan etki veya rahatsızlık bildirilmediği ve hiçbir türde cilt aşınması veya yaralanması oluşmadığı da gözlemlenmiştir.

  Özetle,
  Micro-Pedi cihazı hafif ve orta şiddette plantar keratodermanın iyileştirilmesinde son derece etkili bulunmuştur. Yan etkilerin olmaması ve uygulama kolaylığı bir ev kullanımı cihazı olarak bu tedaviyi güvenli kılmaktadır.

  Çalışmayı görüntülemek ve indirmek için burayı tıklayın.


 • Ayaklarla ilgili gerçekler: Neden aşınmış ayaklar sizi 12 yıla kadar yaşlandırabilir?

  Yüzümüz, saçlarımız ve ellerimizin kırışıklıklar, çizgiler ve belirgin damarlarla yaşımızı gösterdiğini hepimiz biliyoruz, ama vücudumuzun diğer hangi kısımları yaşımızı ele veriyor? MICRO Pedi tarafından yakın zamanda yapılan bir incelemede şaşırtıcı olmayan bir şekilde, insanların yüzlerinin yaşın en büyük göstergesi olduğu, ancak incelenen beş kişinde birinde ihmal edilmiş ayakların da yaşın göstergesi olabileceği anlaşılmıştır.

  MICRO Pedi tarafından yakın zamanda yapılan araştırmada katılımcılardan altı çift bakımsız ayağın yaşını tahmin etmeleri istenmiş, kendilerine altı kişinin ayakları (taban ve topuk dahil) gösterilerek yaş tahmininde bulunmaları istenmiştir. Kuru deri, çatlak topuklar ve nasırlar bakımsız ayakların suçlusu olarak görülmüş ve yaşlı göstermeye etkisi olduğu gözlemlenmiştir: Ayaklar, sahiplerinin gerçek yaşından 12 yaş daha büyük olarak gözlemlenmiştir.

  Yaşlandırma etkilemesi zaten ayak kamını için yeterince iyi bir neden değilmiş gibi, ankete katılan erkeklerden üçte birinden fazlası bir eşte '”güzel ayaklara” önem verdiklerini belirtmiştir, yaklaşık dörtte biri ise ayaklarda sert deriyi "itici" olarak görmektedir.

  Genç görünümlü, pürüzsüz ayaklar için MICRO Pedi kullanılarak alt çift bakımsız ayakta “gençleştirme” etkisi yaratılmıştır. Ayaklara mükemmel bir salon pedikürü görüntüsü kazandıran MICRO Pedi kullanıldıktan sonra, katılımcılara “sonraki” fotoğraflar gösterilmiş ve bunlar yeniden değerlendirildiğinde ortalama 14,2 yaş daha genç görülmüşlerdir. En iyi sonuç 24,9 yaş gençleşmedir, 56 yaşındaki katılımcın gerçek yaşından yaklaşık 34 yaş daha gençleştiği gözlemlenmiştir. Etkileyici biçimde, MICRO Pedi kullandıktan sonra altı kişinin ayakları da daha genç görünmüştür.Başa dön